СБУ викрила освітян, які допомагають росіянам русифікувати українські школи в Маріуполі та Генічеську

Служба безпеки системно викриває колаборантів, які допомагають російським окупантам запроваджувати російські «стандарти освіти» в тимчасово захоплених Росією районах півдня та сходу України. Про це Служба безпеки України повідомила на своєму сайті.

У результаті слідчо-оперативних дій 14 педагогам повідомлено про підозру у добровільній співпраці з Росією. Серед них – керівники створених російськими загарбниками «відділів освіти», а також декани факультетів і директори захоплених українських шкіл та «вишів».

“На тимчасово окупованій Росією частині Херсонщини викрито очільницю «Новокаховської школи № 1», яка за дорученням гауляйтера Сальдо вивезла до Генічеська все майно навчальних закладів. А в Маріуполі встановлено особу керівниці місцевого «відділу освіти» терористичної організації «ДНР». Перебуваючи на «посаді» вона вимагає від директорів навчальних закладів організовувати освітній процес за російськими підручниками. Також ідентифіковано колишню депутатку районної ради та директорку місцевої школи, яка «здає» російським окупантам адреси помешкань сімей учасників руху опору. Крім цього, співробітники СБУ викрили «декана педагогічного факультету Маріупольського державного університету ДНР». Разом з іншими педагогами вона організувала знищення українських підручників у даному закладі”, – йдеться в повідомленні СБУ.

Наразі цим та іншим фігурантам повідомлено про підозру за ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність). Тривають комплексні заходи для притягнення їх до відповідальності за злочини проти України.

Слідчо-оперативні дії проводили співробітники СБУ Херсонської, Донецької та Луганської областей за процесуального керівництва органів прокуратури.