СБУ виявила в єпархіях УПЦ (МП) російські паспорти та пропагандистську літературу РФ

Служба безпеки завершила безпекові заходи на об’єктах УПЦ (МП), які розташовані у Херсонській, Черкаській, Житомирській та Волинській областях. СБУ виявила в єпархіях УПЦ (МП) російські паспорти, перепустки федеральних радників РФ та прапор Новоросії. Про це заявила Служба безпеки України.

“Під час захоплення Херсону настоятель Успенського собору був присутній у Кремлівській залі під час оголошення анексії чотирьох українських регіонів. За декілька днів до звільнення міста священник у супроводі російських військ втік до тимчасово окупованих районів півдня України”, – повідомляє СБУ.

На території собору співробітники СБУ виявили колекцію ікон, викрадених росіянами з будинку почесного консулу Литовської Республіки під час окупації Херсону. В результаті подальшого огляду церковних приміщень, знайдено перепустки, виписані на ім’я федерального радника військово-цивільних адміністрацій РФ та російські паспорти місцевих священників. Вони отримані цього року, під час окупації Херсону росіянами. За викритими фактами розпочато кримінальне провадження за ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану) КК України.