СБУ затримала колишнього так званого «начальника вокзалу Херсон»

СБУ затримала колишнього так званого «начальника вокзалу Херсон», який допомагав російській армії перекидати військові ешелони в Україну. Про це Служба безпеки України повідомила на своєму сайті.

Служба безпеки затримала ще одного прихильника РФ під час стабілізаційних заходів у звільненому Херсоні. Зловмисником виявився місцевий житель, який на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну підтримав російських окупантів.

“Після захоплення обласного центру Росією затриманий добровільно пішов на співпрацю з російськими окупантами і вступив до лав місцевої окупаційної адміністрації РФ. Там його призначили очільником вокзалу міської станції, яка входила до складу створеного Росією «унітарного підприємства Херсонська залізниця». На даній «посаді» він допомагав російським окупантам налагодити залізничне сполучення для потреб окупаційних угруповувань на південному фронті. Затриманий також брав участь в організації безперешкодного транспортування військової техніки, озброєння та боєприпасів з території РФ до Херсона. Чоловік віддавав злочинні розпорядження своїм підлеглим. У разі відмови або невиконання незаконних вказівок – погрожував «здати» людей каральним органам росіян”, – йдеться в повідомленні СБУ.

Після деокупації Херсона затриманий намагався переховуючись уникнути правосуддя. Однак, співробітники СБУ встановили його місцезнаходження і затримали.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили зловмиснику про підозру за ч. 1 ст. 111-2 Кримінального кодексу України (пособництво державі-агресору).

Вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу затриманому. Тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин злочину.

Розслідування проводять співробітники СБУ за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.