СБУ затримала російського інформатора, який збирав розвіддані про оборону Південноукраїнської АЕС

Служба безпеки України затримала російського шпигуна, який збирав дані про оборону Південноукраїнської АЕС. Про це СБУ повідомила на своєму сайті.

Служба безпеки викрила ще одного інформатора російської спецслужби у ході контрдиверсійних заходів на Миколаївщині.

“Затриманий збирав розвіддані про місця базування та чисельність підрозділів Сил оборони, які охороняють Південноукраїнську атомну електростанцію. Закриті відомості потрібні були російським окупантам для підготовки прицільних ракетних ударів по українських енергооб’єктах. За виконання завдань інформатор отримував гроші від своїх російських кураторів”, – йдеться в повідомленні СБУ.

Чоловіка було затримано співробітниками СБУ під час фотофіксації одного з об’єктів критичної інфраструктури. У затриманого вилучено мобільний телефон з доказами злочинної діяльності.

“Поплічником РФ виявився мешканець Южноукраїнська, якого російська спецслужба дистанційно залучила до співпраці в лютому цього року. У поле зору Росії він потрапив через свої проросійські дописи в одному з російських Telegram-каналів”, – йдеться в СБУ.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили фігуранту про підозру. Йому обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину.

Заходи проводили співробітники СБУ у Миколаївській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.