До Великодніх свят Херсон прикрасять українськими прапорами

До Великодніх свят у Херсоні планують розвісити містом українські прапори. Для цього працівники культури отримали тканину, яку розділили між собою та почали їх шити. Про це Суспільному розповіла начальниця міського управління культури Світлана Думинська.

“Херсон навіть у такій ситуації, в якій він є, має отримувати позитивні емоції. Ми думали прикрасити місто, ще 13 березня. Адже це не тільки день звільнення міста під час Другої світової війни від нацистів, а й день найбільшого мітингу та спротиву окупації РФ”, – каже Світлана Думинська.

Почали шукати прапори, які були в Херсоні та які до війни вивішували містом на свята. Знайшли не багато, але Херсон прикрасили.

“Тоді ми зрозуміли, що потрібно, щоб прапорів було більше. Хочеться, щоб у Херсоні відчували звільнення та відродження міста”, – говорить Думинська.

Через деякий час їм привезли два рулони тканини. Їх передали колеги з Просвіти в Рівному.

“Я сказала директорам клубів і музичних шкіл, що тканина вже є, але я навіть не очікувала, скільки буде охочих долучитись доо пошиття прапорів”, – каже херсонка.

Прикрасити Херсон планують у четвер, напередодні Великодня.

“Є побоювання, що українські прапори будуть, як подразник для військ РФ, щоб обстрілювати з лівого берега. Але чи є українські прапори на будівлях і стовпах в Херсоні чи немає, російська армія стріляє у будь-який момент туди, де ніхто не очікує. Тому я думаю, що незламний Херсон був і залишається ним, і має бути красивим”, – розказала діячка.

Разом з тим, культурні діячі міста хочуть відродити давню ініціативу – писанковий сад, тобто прикрашання дерев.

“Це не буде в публічних місцях, адже є небезпека російських обстрілів. Якщо кущі чи дерева будуть прикрашені біля будинків, чи у дворах, то до Великодніх свят ми зможемо принести невеликий позитивний настрій людям”, – розповіла Світлана Думинська.