СБУ затримала трьох колаборантів: серед них колишній так званий «посадовець Херсонського МВС»

Служба безпеки викрила трьох колаборантів під час стабілізаційних заходів у звільнених районах Харківської та Херсонської областей. Про це Служба безпеки України повідомила на своєму сайті.

Однією із фігуранток виявилась колишня посадовиця ліцензійно-дозвільного відділу Куп‘янської міської ради.

“Після тимчасового захоплення Росією міста вона підтримала російських окупантів і добровільно вступила до лав окупаційної адміністрації. З «перепризначенням на посаді» колаборантка розпочала виконувати вказівки Росії щодо перелаштування роботи місцевого українського бізнесу на користь РФ. Для цього фігурантка змушувала підприємців «переоформлювати» дозволи та ліцензії на ведення господарської діяльності за російським зразком. Після звільнення міста зловмисниця переїхала до матері в Харків, де сподівалась уникнути правосуддя. Однак співробітники СБУ встановили її місцеперебування та доставили до Куп’янської окружної прокуратури для вручення підозри”, – йдеться в повідомленні СБУ.

Ще однією колаборанткою є 65-річна мешканка Вовчанська на Харківщині.

“Підозрювана піл час російської окупації району добровільно погодилась очолити створений РФ місцевий «відділ пенсійного фонду». На цій «посаді» вона формувала «штат» псевдоустанови. Крім того, жінка передала окупаційній владі РФ персональні дані місцевих мешканців, які перебували в скрутному матеріальному становищі, щоб виконати плани Росії щодо примусової паспортизації жителів окупованих територій”, – йдеться в СБУ.

Разом з тим, в Херсоні викрито місцевого жителя, колишнього інструктора автошколи.

“Після тимчасового захоплення РФ міста він вступив до лав окупаційного «головного управління МВС Херсонської області». Очільники псевдоустанови призначили його «спеціалістом відділу реєстрації транспортних засобів». Там він під виглядом перереєстрації автомобілів змушував місцевих жителів переоформлювати свої авто на російські номерні знаки. Після звільнення Херсона зловмисник, намагаючись уникнути покарання, змінивши три адреси проживання. Але співробітники СБУ встановили його місце перебування і затримали в одному із селищ поблизу обласного центру”, – йдеться в повідомленні.

Наразі колаборантам повідомлено про підозру за ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність). Двом з них суд вже обрав запобіжний захід – тримання під вартою.

Заходи проводили спільно з Національною поліцією за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора, а також Харківської та Херсонської обласних прокуратур.