Судитимуть депутата та мешканку Херсонщини, які пішли на співпрацю з російськими окупантами

Судитимуть депутата від забороненої в Україні партії «ОПЗЖ» та мешканку Херсонщини, які пішли на співпрацю з російськими окупантами та зайняли «керівні посади» в окупаційних адміністраціях РФ. Про це повідомила Херсонська обласна прокуратура на своєму сайті.

За процесуального керівництва Херсонської обласної, Генічеської та Бериславської окружних прокуратур скеровано до суду обвинувальні акти стосовно депутата Генічеської міської ради від забороненої в Україні партії «ОПЗЖ» та мешканки Херсонщини за фактом колабораційної діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України).

“Обвинувачені в умовах воєнного стану пішли на співпрацю з РФ. Депутат добровільно зайняв посаду так званого «голови ВЦА Генічеської міської територіальної громади». На псевдопосаді він вживав заходів для формування апарату, структурних підрозділів незаконно створеного РФ органу та підбору кадрів. Організовував життєдіяльність громади за російським законодавством. Організовував видачу місцевому населенню паспортів РФ, сприяв впровадженню стандартів РФ у закладах освіти та культури, особисто призначав «старост» населених пунктів на підвідомчій території. Інша обвинувачена стала так званим «першим заступником голови ВЦА Бериславського адміністративного району». Жінка виконувала адміністративно-розпорядчі та господарські функції у незаконно створеному РФ органі влади та вживала заходів для утвердження російської окупаційної політики на місцевості”, – йдеться в повідомленні прокуратури.
Досудове розслідування здійснювалося УСБ України в Херсонській області.