СБУ затримала в Херсоні чергових зрадників з окупаційного “СІЗО”

СБУ у взаємодії з Державним бюро розслідувань викрила ще трьох зрадників під час стабілізаційних заходів у звільнених районах півдня України. Під час окупації Херсона вони приєдналися до лав створеного росіянами карального органу. Про Це СБУ повідомляє на своєму сайті.

“Обвинувачені виконували завдання Кремля щодо придушення руху опору та проведення масових репресій на території регіону. Встановлено, що вони особисто здійснювали відправку до окупаційного “СІЗО” викрадених місцевих жителів і незаконно тримали їх під вартою у камерах з нелюдськими умовами,” – повідомляється Службою безпеки.

Поплічниками агресора виявились посадовці Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань. Двоє чоловіків – виконувач обов’язків керівника місцевого слідчого ізолятора та його заступник з оперативної роботи. Третьою особою була уповноважена по боротьбі з незаконним обігом наркотиків пенітенціарної установи, яка на початку повномасштабного вторгнення приєдналась до лав окупаційної адміністрації. Після деокупації Херсона вони намагалися переховуватись і тим самим уникнути правосуддя. Співробітники СБУ своєчасно викрили зрадників, встановили їхнє місцезнаходження і затримали.

“Їм повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану) КК України. Вирішується питання щодо обрання міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Санкція статті передбачає покарання до 15 років або довічне ув’язнення,” – коментує СБУ.