Ще двоє викрадених жителів Херсонщини знайшлись на території Росії

Цивільних мешканців Нової Каховки Євгена Пришляка і Артема Баранова російські окупанти схопили в заручники 13 серпня 2022 року за протидію так званій «спеціальній військовій операції», а зараз утримують на території Росії. Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Інформацію про те, за що російські окупанти затримали Євгена Пришляка і Артема Баранова з Нової Каховки надав т.в.о. заступника начальника штабу Південного військового округу РФ – начальника регіонального управління військової поліції по Південному військовому округу, полковник Євґєній Москвін.

“Громадяни України Пришляк Євген Олександрович і Баранов Артем Олександрович затримані за протидію «спеціальній військовій операції» і в даний час знаходяться на території РФ. Дані про місця утримання осіб, затриманих за протидію «спеціальній військовій операції» є інформацією обмеженого розповсюдження і розголошенню не підлягають”, – написав Євґєній Москвін.

Сьомого квітня вдалося дізнатися, де саме утримують Артема Баранова – у Федеральній казенній установі «Слідчий ізолятор №1» головного управління Федеральної служби виконання покарань РФ по Ростовській області.

“Артем Баранов утримується в СІЗО-1 з 14 лютого 2023 року”, – повідомив начальник даного ізолятора Андрєй Мусаєв.

“Надати відповідь щодо мого брата Євгена Пришляка –  Андрєй Мусаєв відмовився, посилаючись на незгоду Євгена розголошувати такі дані. Але я впевнена, що його тримають саме там, разом із Артемом”, – розповіла Любов Пришляк.

Працівника асфальтового заводу Євгена Пришляка і його друга, колишнього поліцейського Артема Баранова російські окупанти затримали вночі 13 серпня 2022 року в Новій Каховці. Спочатку їх утримували в катівні у захопленій російськими окупантами будівлі місцевого райвідділу поліції, де їх били і примушували виконувати господарську роботу. В жовтні цивільних заручників вивезли до окупованого Росією Криму. І лише на початку січня 2023 року рідним Євгена і Артема вдалося отримати від них невеликі записки, передані через Міжнародний Комітет Червоного Хреста.