Скадовська молодь допомагає відбудовувати громади на Херсонщині

Громадська організація “Молоді ініціативні” з тимчасово окупованого Скадовська запустила проєкт “Майстерня нескорених”. Учасники акції допоможуть у відновленні Станіславській та Чорнобаївській громадам. Про це пише Суспільне посилаючись на голову Скадовської міської ради Олександра Яковлєва.

Коли звільнили Херсон, почали думати чим допомогти та як готуватися до звільнення Скадовська. З’ясували, що основною потребою є будівельні матеріали.

“Для початку обрали дві громади  Станіславську та Чорнобаївську. У деяких населених пунктах громади до 65 відсотків зруйнованих будівель. На кожну громаду доставлять будівельних матеріалів орієнтовно на півтора мільйона гривень. Це покрівні матеріали, газобетон, цемент, клей, профнастил для даху та інструменти, генератори”,  розповідає Олександр Яковлєв.

Інженер із команди “Молодих ініціативних” Олександр розповів, що почали роботу в Олександрівці.

“Нам казали, що Олександрівку відновлювати немає сенсу. Біля сільради тут величезний  натовп людей, і багато хто хоче повертатися до своїх домівок. Хоча деякі легше дійсно не відновлювати, а заново будувати”,  розповідає інженер проєкту.

У проєкту “Майстерня нескорених” є будівельні матеріали, але немає робочої сили, не вистачає волонтерів. Тому, якщо люди готові долучитися, то через два місяці робота має бути завершена. Будують не члени організації, а власники житла або професіонали, яких вони залучають. Інженер контролює процес і видачу матеріалів. А молодіжний актив організовує допомогу, збирає інформацію . Ці дві громади це наразі перший етап проєкту.