Служба безпеки України оголосила підозру в державній зраді своєму ексголові

Служба безпеки України повідомила про підозру за кількома статтями Кримінального кодексу України, включно з державною зрадою, своєму ексголові, Олександру Якименку, який очолив каральні органи Росії в окупованій частині Херсонщини. Про це повідомила Служба безпеки України на своєму сайті.

“На початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, Якименко перейшов на бік російських окупантів і запропонував їм свою допомогу у війні проти України. За це його призначили керівником створеної Росією Державної служби безпеки в Херсонській області. На даній посаді він виконував завдання Росії щодо поширення Кремлівського режиму та придушення руху опору в регіоні. Для цього Якименко організовує масові репресії проти місцевих жителів. Людей незаконно переслідують, викрадають і піддають жорстоким тортурам. У своїй злочинній діяльності Якименко звітує кадровим співробітникам ФСБ, які координують репресивні органи РФ в окупованих районах. Під час окупації Херсона посадовець дав вказівку на захоплення одного з офісів у центрі міста. В підвальному приміщенні цієї будівлі росіяни облаштували катівню, до якої звозили незаконно затриманих громадян. Там з них вибивали зізнання у сприянні Силам оборони України, а після цього пропонували за гроші отримати амністію. Таким чином керівник місцевої філії ФСБ та його спільники заробляли на масових репресіях. До лав окупаційного органу Якименко особисто залучив ще вісьмох зрадників, які брали безпосередню участь у катуваннях мирних жителів. Після звільнення Херсона Якименко разом зі своїми поплічниками втік на лівий берег Дніпра і наразі там переховується від правосуддя”, – йдеться в повідомленні СБУ.

На підставі зібраних доказів слідчі СБУ повідомили колишньому генералу та вісьмом його спільникам про підозри за декількома статтями Кримінального кодексу України (Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану, створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань та порушення законів та звичаїв війни).