Служба безпеки України затримала двох колаборанток з Херсона

Служба безпеки України затримала двох колаборанток з Херсона, що пішли на добровільну співпрацю з російськими окупантами після тимчасового захоплення Росією півдня України. Про це Служба безпеки України повідомила на своєму сайті.

Серед затриманих – колишня очільниця одного з «відділів» створеного російськими окупантами «басейнового управління водних ресурсів Херсонської області».

“На даній «посаді» вона брала участь у налагодженні водопостачання для потреб окупаційних угруповувань РФ, які були дислоковані на тимчасово окупованій Росією території області. Для цього вона сформувала штат «відділу» і закликала місцевих жителів приєднуватися до лав псевдоустанови”, – йдеться в повідомленні СБУ.

Перед звільненням обласного центру колаборантка втекла до Києва, де планувала переховуватись та уникнути правосуддя. Однак співробітники СБУ встановили її місцезнаходження і затримали.

“Ще однією поплічницею Росії виявилась мешканка Херсона, яка під час російської окупації міста влаштувалась до створеного росіянами «обласного пенсійного фонду». Там затримана була задіяна у виконанні вказівок Росії щодо запровадження російської валюти в області. Встановлено, що затримана змушувала людей похилого віку отримувати пенсії у російській валюті”, – йдеться в СБУ.

Після звільнення міста підозрювана втекла до Одеси, де її затримали контррозвідники СБУ. Під час обшуків за місцем її тимчасового проживання виявлено готівку в російських рублях, яку російські окупанти нарахували їй, як зарплату.

Обом затриманим повідомлено про підозру за ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність). Одній з них суд вже обрав запобіжний захід- тримання під вартою.

Розслідування проводили співробітники СБУ у Херсонській та Одеській областях за процесуального керівництва органів прокуратури.