Судитимуть двох мешканців Херсонської області, які співпрацювали з російською окупаційною владою

Судитимуть двох мешканців Херсонської області, які співпрацювали з російською окупаційною владою. На Херсонщині судитимуть так званого «першого заступника голови» окупаційної адміністрації Скадовська. Про це повідомила Херсонська обласна прокуратура на своєму сайті.

Прокурори Херсонської обласної та Скадовської окружної прокуратур затвердили та скерували до суду обвинувальний акт стосовно мешканця Херсонщини за фактом колабораційної діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України).
“Обвинувачений в умовах воєнного стану пішов на співпрацю з РФ та добровільно зайняв посаду так званого «першого заступника голови Скадовської військово-цивільної адміністрації Херсонської області». На псевдопосаді він виконував організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції, займався добором штату до незаконно створеного органу влади та підпорядкованих йому установ і організацій. Також надавав російським засобам масової інформації інтерв’ю в яких публічно схвалював дії російських окупантів та армії РФ в цілому”, – йдеться в повідомленні прокуратури.
За вчинене чоловіку загрожує до десяти років позбавлення волі з позбавленням права займати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 15 років з конфіскацією майна.
Спеціальне досудове розслідування здійснювалося СВ УСБ України в Херсонській області.
Судитимуть ще одного мешканця області за співпрацювали з російською окупаційною владою. За процесуального керівництва Херсонської обласної та Генічеської окружної прокуратур скеровано до суду обвинувальний акт стосовно мешканця Херсонщини за фактом колабораційної діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України).
“Підозрюваний в умовах воєнного стану також пішов на співпрацю з Росією та добровільно зайняв посаду так званого «голови Іванівської військово-цивільної адміністрації Херсонської області”. На псевдопосаді чоловік організовував роботу незаконно створено органу, вживав заходів спрямований на впровадження російського законодавства у різні сфери життя громади. Також він здійснював примусове відчуження приватного майна місцевих мешканців на користь РФ. Старостам населених пунктів за відмову працювати на окупаційну владу підозрюваний погрожував розправою”, – йдеться в прокуратурі.
За вчинене йому загрожує до десяти років позбавлення волі з позбавленням права займати певні посади або займатися певною діяльністю та конфіскація майна.
Досудове розслідування здійснювалося УСБ України в Херсонській області.