Судитимуть подружжя правоохоронців з Херсонщини, які перейшли на бік російських окупантів

Працівники Державного бюра розслідувань завершили спеціальне досудове розслідування стосовно двох колишніх правоохоронців з Херсонської області, які перейшли на бік російських окупантів після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Обвинувальний акт скеровано до суду. Про це ДБР повідомило на своєму сайті.

Подружжя зрадників з Херсонщини перейшли на бік російських окупантів та отримали посади в окупаційних структурах створених РФ, де проводили «стабілізацію криміногенної обстановки» в області.

“В березні 2022 року чоловік погодився на посаду оперуповноваженого в окупаційній міліції РФ, а його дружина з рядової за кілька місяців вже займала посаду «інспектора з особливих доручень» із доступом до російської «державної таємниці». Подружжя «виявляло» місцевих правопорушників нібито для «стабілізування криміногенної ситуації» в області, а насправді залякувало населення”, – йдеться в повідомленні ДБР.

Затримані обвинувачуються у добровільному зайнятті посад в незаконних правоохоронних органах, створених Росією на тимчасово окупованій нею території (ч. 7 ст. 111-1 КК України). Санкція статті передбачає позбавленням волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років з позбавленням права займати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.

Також, у Харківській області ДБР повідомило про підозру двом правоохоронцям з Вовчанська.

“На початку широкомасштабного вторгнення Росії в Україну, підозрювані не з’явилися на службу, а стали чекати окупації військами РФ. Коли російські окупанти почали створювати в захопленому місті каральний орган підозрювані почали домовлятися з ними про співпрацю. Російським окупантам вони розповіли, що мають досвід роботи в українській правоохоронній системі, тому можуть бути корисними для РФ. Таким чином зловмисники отримали посади в черговій частині місцевої окупаційної міліції РФ. Надалі вони виконували накази російських окупантів”, – йдеться в ДБР.

Напередодні деокупації Вовчанська слідом за російськими військовими підозрювані виїхали до Росії. Колишні правоохоронці підозрюються у дезертирстві та добровільному зайнятті громадянами України посад в правоохоронному органі, створеному на тимчасово окупованій території (ч. 4 ст. 408 та ч. 7 ст. 111-1 КК України). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 15 років.