Судитимуть селищного голову з Херсонщини, який став так званим гауляйтером Нижньосірогозького району

Судитимуть селищного голову з Херсонщини, який став так званим гауляйтером Нижньосірогозького району. Про це повідомила Херсонська обласна прокуратура на своєму сайті.

Прокурори Генічеської окружної прокуратури затвердили та скерували до суду обвинувальний акт стосовно одного з селищних голів Генічеського району за фактом колабораційної діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України).
“Обвинувачений, знаючи про агресивні воєнні дії РФ проти України та російську окупацію Херсонщини, добровільно погодився співпрацювати з РФ. У березні 2022 року він зайняв посаду так званого «голови військово-цивільної адміністрації Нижньосірогозького району» у незаконно створеному органі управління, про що заявив місцевому населенню під час зустрічі в будинку культури. Після призначення чоловік схиляв керівників державних установ та закладів до співпраці з російськими окупантами. У взаємодії з представниками окупаційної влади РФ він виконував організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції, здійснював загальне керівництво закладами освіти, культури, охорони здоров’я. Окрім цього, чоловік надавав інтерв’ю росЗМІ, в якому просував наративи, притаманні російській пропаганді”
Спеціальне досудове розслідування здійснювалося УСБ України в Херсонській області.