Судитимуть трьох мешканців Херсонщини: двох за державну зраду, третю особу за колабораціонізм

Двох колишніх працівників херсонського СІЗО, які працювали на російських окупантів, судитимуть за держзраду. Разом з ними піде під суд і ексзавідувачка кафедри Херсонського національного технічного університету, яка очолила захоплений російськими окупантами виш та впроваджувала там стандарти освіти РФ. Про це повідомила Херсонська обласна прокуратура на своєму сайті.

За процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури скеровано до суду обвинувальні акти стосовно колишніх співробітників ДУ «Херсонський слідчий ізолятор» за фактом державної зради (ч. 2 ст. 111 КК України).
“Обвинувачені під час тимчасової окупації Росією міста почали працювати на окупаційну владу РФ. Двоє колишніх працівників слідчого ізолятора стали так званими «молодшими інспекторами відділу охорони» Північної виправної колонії № 90 та Слідчого ізолятору № 1. На псевдопосадах чоловіки виконували злочині накази російських окупантів, діючи в порушення правових норм і стандартів поводження з в’язнями”, – йдеться в повідомленні прокуратури.
Наразі обвинувачені перебувають під вартою, де очікуватимуть на вирок суду.
Досудове розслідування здійснювалось слідчими Територіального управління ДБР у місті Мелітополі.
Разом з ними, Херсонська обласна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно колишньої завідувачки однієї із кафедр Херсонського національного технічного університету за фактом колабораційної діяльності та пособництва державі-агресору (ч. 3 ст. 111-1, ч. 1 ст. 111-2 КК України).
“Обвинувачена пішла на співпрацю з російськими окупантами задля впровадження стандартів освіти РФ в українських закладах освіти. Для цього вона добровільно очолила захоплений окупантами РФ виш, який було перейменовано в «Херсонський технічний університет». На псевдопосаді обвинувачена організовувала освітній процес у взаємодії з окупаційною владою РФ, займалась добором персоналу та абітурієнтів. Також за її сприяння в приміщенні навчального закладу було розміщено виборчу дільницю для проведення псевдореферендуму”
Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося слідчими УСБ України в Херсонській області.