Судитимуть заступника гендиректора лікарні, який сприяв росіянам в евакуації онкохворих дітей до РФ

Судитимуть заступника гендиректора лікарні, який сприяв росіянам в отриманні інформації про співробітників поліції Херсонщини та евакуації  онкохворих дітей до РФ. Про це повідомила Херсонська обласна прокуратура на своєму сайті.

За процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно заступника генерального директора закладу охорони здоров’я з медичної частини Херсонської обласної дитячої лікарні за фактом державної зради в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 КК України).
“В березні 2022 року обвинувачений, виконуючи обов’язки директора закладу охорони здоров’я, добровільно погодився на співпрацю зі співробітниками спецслужб РФ та представниками окупаційної влади. З власної ініціативи він повідомив окупантам, що в архіві дитячої лікарні зберігається медична документація з картками та особовими справами співробітників Головного управління Нацполіції в Херсонській області. Після цього окупанти отримали доступ до конфіденційної інформації про співробітників поліції регіону.. Окрім того, сприяючи Росії обвинувачений забороняв вивезення для лікування онкохворих дітей на підконтрольні Україні території, натомість запевняв, що діти можуть бути евакуйовані лише на тимчасово окуповану територію АР Крим чи до територій РФ”, – йдеться в повідомленні прокуратури.
Спеціальне досудове розслідування здійснювалось співробітниками УСБ України в Херсонській області.