Судитимуть заступника голови військово-цивільної адміністрації Каховського району

Херсонська обласна прокуратура та Каховська окружна прокуратура скерували до суду обвинувальний акт стосовно колишнього керівника одного з відділів Новокаховської міської ради за фактом колабораційної діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України). Про це повідомила прокуратура Херсонської області на своєму сайті.
“Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну підозрюваний підтримав окупаційний режим країни-агресора та почав співпрацювати з Росією. Він добровільно погодився на пропозицію представників російської окупаційної влади та зайняв посаду заступника голови військово-цивільної адміністрації Каховського району. До його обов’язків входило загальне керівництво закладами освіти культури, охорони здоров’я, організація діяльності суб’єктів господарювання. Реалізуючи свої повноваження, він закликав колишніх колег підпорядкуватися російській окупаційній владі, призначав однодумців на керівні посади в незаконно створені заклади та організував платну видачу перепусток, за якими можна було перетнути річку Дніпро через Каховську ГЕС. Для створення позитивного іміджу російської окупаційної влади підозрюваний давав інтерв’ю російським ЗМІ, в якому заявив про завершення у місті Нова Каховка будівництва центру з інтеграційних процесів з РФ”, – йдеться в повідомленні прокуратури.
Наразі обвинуваченого оголошено у розшук, судитимуть його заочно.
За вчинене фігуранту загрожує до 10 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 15 років з можливою конфіскацією майна.