Росіяни викрали Ганну Єльцову та змусили дівчину покаятись за підтримку України на камеру

В російському полоні відзначила свій 21-й день народження студентка Херсонського державного університету Аня Єльцова. Росіяни утримують майбутню вчительку молодших класів вже місяць, звинувачуючи в допомозі ЗСУ. Про це пише херсонське інформаційне видання Мост.

Попри деокупацію Херсонщини, село Балашове та інші населені пункти Іванівського району поки що перебувають під контролем росіян. Окупували росіяни село ще на початку повномасштабного вторгнення і в першу чергу намагалися розшукати та затримати учасників АТО та патріотично налаштованих селян. Деякий час росіяни не чіпали місцеве населення. Коли ж частину області ЗСУ звільнили, росіяни повернулися до терору. Їх жертвою стала Аня Єльцова – студентка останнього курсу ХДУ.

“В Ані наприкінці листопада була практика, вона проходила її онлайн, але в селі, де вона мешкає, виникли проблеми зі зв’язком та інтернетом, тож вона поїхала до бабусі в село Агаймани. Гостювала там кілька днів, мала повертатися додому, наприкінці листопада до будинку увірвались військові, – про це розповіли родичі дівчини, які перебувають на підконтрольній Україні території. Вони під’їхали на двох машинах, господиню та її двох онучок (в бабусі перебувала й двоюрідна сестра Ані) розвели по різних кімнатах і почали допитувати. Дивились мобільні телефони, в Ані ніби знайшли те, що розцінили як підтримку української армії. Один з військових говорив, що за її діяльністю давно наглядали” – інформує видання.

На своїй сторінці в Instagram Аня раділа звільненню Херсону, а за два тижні потрапила у полон. Студентку росіяни вивезли, більше родина її не бачила. Тільки одного разу Аня дала про себе знати. В короткій телефонній розмові вона встигла сказати:

“Що з нею все добре, що її годують, ніхто не ображає та не чіпає”.

Ціна цих слів стала зрозуміла згодом. За кілька днів до Нового року дівчина стала героїнею в російських ЗМІ. В новинах вона була представлена як мешканка Херсонської області, що передавала українській стороні координати розташування особового складу ВС Росії. У всіх новинних стрічках російських ЗМІ є повідомлення по затримання мешканки Херсонської області. Виклали відео, в якому Аня говорить про те, що вважає свої дії помилковими, та визнає, що вони б могли призвести до загибелі людей. В неї там є така фраза:

“Це теж чиїсь діти, чиїсь чоловіки, чиїсь батьки, я могла б їх вбити”.

На обличчі, яке потрапило в кадр, не видно слідів побоїв, але помітно, що Аня напередодні плакала. Де зараз знаходиться Аня і в якому вона стані, наразі невідомо. Можливості родини, яка залишається в окупації, щось з’ясувати про долю дівчини, обмежені. Росіяни традиційно не визнають факт викрадення і жодної інформації батькам не надають.