Трьох мешканців Херсонської області судитимуть за колабораційну діяльність

На лаві підсудних опинилися дві мешканки Херсонщини за участь у псевдореферендумі, про жінок повідомила Херсонська обласна прокуратура на своєму Telegram-каналі. Разом з ними, судитимуть мешканця Херсона, який служив російським окупантам на посаді так званого «слідчого» та фабрикував справи проти співвітчизників. Про чоловіка повідомила Херсонська обласна прокуратура на своєму сайті.

Олешківською окружною прокуратурою Херсонської області затверджено та скеровано до суду обвинувальний акт стосовно двох мешканок Станіславської територіальної громади за фактом колабораційної діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України).

“Обвинувачені брали участь у роботі так званої виборчої комісії, створеної окупаційною владою РФ для проведення псевдореферендуму щодо виходу зі складу України та приєднання до Росії тимчасово окупованої території Херсонщини. З 23 по 27 вересня жінки в супроводі озброєних представників РФ ходили по домівках с. Широка Балка з бюлетенями та урною, закликаючи місцевих брати участь у незаконному голосуванні”, – йдеться в повідомленні прокуратури.

Наразі обвинувачені перебувають під вартою, де очікуватимуть на вирок суду. Їм загрожує до 10 років ув’язнення з позбавленням права займати певні посади або займатися певною діяльністю терміном до 15 років з конфіскацією майна.

Прокурори Херсонської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно місцевого мешканця за фактом колабораційної діяльності (ч. 7 ст. 111-1 КК України).
“Обвинувачений навесні 2022 року пішов на службу до незаконно створеного окупаційною владою РФ правоохоронного органу – «головне управління Міністерства внутрішніх справ Херсонської області». На посаді так званого «слідчого» міського райвідділу він проводив огляди та обшуки в помешканнях херсонців, незаконно затримував та фабрикував проти них справи, виконував інші завдання окупаційної адміністрації, спрямовані на встановлення та утвердження тимчасової російської окупації області”, – йдеться в прокуратурі.
Наразі чоловік утримується під вартою, де очікуватиме на вирок суду. Обвинуваченому загрожує позбавлення волі на строк до 15 років з позбавленням права займати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 15 років, з конфіскацією майна або без такої.
Досудове розслідування здійснювалося УСБ України в Херсонській області.