Повідомлено про підозру громадянину Росії та мешканці Херсону

Заочно повідомлено про підозру співробітнику ФСБ, причетному до жорстокого поводження з цивільними на Херсонщині. Про це повідомила Херсонська обласна прокуратура на своєму сайті. Тим часом, мешканку Херсонщини підозрюють у колабораціонізмі за те, що вона очолювала захоплений російськими окупантами центр культури і дозвілля. Про жінку Херсонська обласна прокуратура повідомила на своєму Telegram-каналі.

За процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури заочно повідомлено про підозру співробітнику ФСБ у віддані наказу про жорстоке поводження з цивільним населенням, вчинення інших порушень законів та звичаїв війни, за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України).
“Підозрюваний перебуваючи на тимчасово окупованій Росією території Херсонщини у взаємодії з іншими військовими підрозділами РФ керував процесами встановлення та утвердження російської окупаційної влади на території області. Він віддавав накази підлеглим про застосування фізичної сили, затримання та ув’язнення цивільного населення. Під примусом та погрозами людей вивозили до захопленої російськими окупантами будівлі ГУНП, де їх незаконно утримували та застосовували до них тортури. За вказівкою підозрюваного в червні 2022, працівники ФСБ та інші військові підрозділи РФ проникли на дачну ділянку місцевого мешканця. Провівши обшук будинку і прилеглої території представники РФ, погрожуючи вбивством рідних, затримали чоловіка. Після цього потерпілого помістили до захопленої будівлі. Там чоловіка утримували в нелюдських умовах, допитували, систематично били та катували електрострумом аби схилити до співпраці з російськими окупантами. В таких умовах потерпілого утримували близько десяти діб”, – йдеться в повідомленні прокуратури.
Громадянин Росії раніше вже отримував підозру в посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України (ч. 3 ст. 110 КК України).
Досудове розслідування здійснюється слідчими УСБ України в Херсонській області, оперативний супровід – ГУ ВБ СБ України.

За процесуального керівництва Херсонської обласної та Генічеської окружної прокуратур заочно повідомлено про підозру місцевій мешканці у колабораційній діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України).

“Влітку минулого року, жінка пішла на співпрацю з російською окупаційною владою та зайняла посаду так званої «директорки Новотроїцького центру культури і дозвілля». Вона залучалась проросійською владою до пропагандистських заходів, виконувала адміністративно-господарські та організаційно-розпорядчі функції”, – йдеться в прокуратурі.

Досудове розслідування здійснюється слідчими УСБ України в Херсонській області.