Трьох жителів Херсонщини судитимуть за співпрацю з російськими окупантами

На лаві підсудних опинилися екскерівник сервісного центру МВС в Херсонській області, ексочільниця відділу Басейнового управління водних ресурсів нижнього Дніпра та так звана «ректорка» Херсонського державного університету за співпрацю з російськими окупантами.

Херсонська обласна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно колишнього керівника одного з сервісних центрів МВС в Херсонській області в пособництві Росії (ч. 1 ст. 111-2 КК України).
“Підозрюваний під час окупації Росією Херсона працевлаштувався до незаконно створеного окупаційною адміністрацією органу – «Державного унітарного підприємства Херсонська залізниця», де обійняв посаду так званого «заступника начальника будівельно-монтажного експлуатаційного управління». На нього покладались обов’язки з організації ремонтних робіт будівель і споруд на території залізничного вокзалу в м. Херсон. Також обвинувачений забезпечував контроль пасажирських перевезень, дбав про безпеку представників окупаційної адміністрації РФ, які прибували залізницею з окупованих Росією територій України. Обвинувачений також вживав заходів для реалізації окупаційної політики щодо впровадження в області російської валюти”, – йдеться в повідомлення прокуратури.
Наразі обвинувачений утримується під вартою, де очікуватиме на вирок суду. Йому загрожує позбавлення волі на строк від десяти до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з можливою конфіскацією майна.
Також, Спеціалізована екологічна прокуратура Херсонської обласної прокуратури скерувала до суду обвинувальний акт стосовно колишньої начальниці відділу кадрового забезпечення Басейнового управління водних ресурсів нижнього Дніпра за фактом колабораційної діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України).
“Обвинувачена добровільно погодилася працювати на окупаційну владу РФ на посаді так званого «начальника відділу управління персоналом та документального забезпечення» в незаконно створеному органі – «Державному унітарному підприємстві Басейнове управління водних ресурсів Херсонської області». Обвинувачена займалася організацією формування штатного розпису псевдооргану та найму працівників та виконувала інші організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції”, – йдеться в прокуратурі.
Наразі обвинувачена утримується під вартою, де очікуватиме на вирок суду. Їй загрожує позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з можливою конфіскацією майна.
Разом з ними, Херсонська обласна прокуратура скерувала до суду ще один обвинувальний акт стосовно колишньої очільниці академічного ліцею за фактом колабораційної діяльності та пособництво державі-агресору (ч. 3 ст. 111-1, 1 ст. 111-2 КК України).
“В червні минулого року обвинувачена зайняла посаду так званого «ректора» Херсонського державного університету. На псевдопосаді жінка виконувала організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарських функцій. Обвинувачена організовувала освітній процес за російськими стандартами із загальним застосуванням російської мови, як офіційної та займалась підбором кадрів на посади професорсько-викладацького складу, добором абітурієнтів, а також поширювала інформаційно-пропагандистські наративи Росії”, – йдеться в повідомленні.
Їй загрожує позбавлення волі на строк від десяти до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з можливою конфіскацією майна. Або ж виправні роботи на строк до двох років або арешт на строк до шести місяців, або позбавленням волі на строк до трьох років.