Як отримати компенсації жителям Херсонщини за пошкоджене російськими обстрілами житло (відео)

В рамках державної програми Є-відновлення можна отримати до 200 тисяч гривень компенсації за пошкоджене через війну майно. Як херсонці борються з наслідками обстрілів, ремонтують своє пошкоджене житло та чи подають заявки на компенсації, про все це дізнавалось Суспільне.

Дев’ятиповерхівка в одному з мікрорайонів Херсона під російським обстрілом була в січні. В будинок було кілька влучань. Дах закрили, чим змогли, але під час дощів вода тече з дев’ятого по перший поверх.

“Я звертався в міську раду. Там зробили акт обстеження стосовно пошкодження покрівлі та однієї квартири, хоча на сьогодні пошкоджена вже не одна квартира”, – розповідає голова ОСББ будинку Олександр Дьяков.

Минулого місяця для розв’язання питання їздив до Києва.

“Звернення в мене були, як до Офісу Президента України, так і до Міністерства інфраструктури стосовно даних пошкоджень і того, що будинок і далі руйнується від дощів”, – говорить голова ОСББ.

Російські військові обстріляли ще один будинок в грудні та травні. В стіні на першому поверсі була діра, пошкоджень зазнав і дах. В крамниці поруч з будинком, вибухова хвиля вибила склопакети. Люди власними силами усували пошкодження.

“Після влучання повністю порушено перекриття”, – каже голова ОСББ Світлана Волощук.

За компенсацією мешканці пошкоджених квартир звертались до відділу капітального будівництва. Нам сказали провести акт обстеження комісій, потім експертизу технічну і тоді складуть чек-лист і через “Є-підтримку” можна буде подавати. Якщо власники житла можуть претендувати на відшкодування збитків, то приміщення загального користування під них не підпадають. Одна людина також не може подати на Є-допомогу, щоб відновити зруйноване перекриття даху.

“За нашими підрахунками доведеться відновлювати 14 200 житлових будинків в деокупованій частині області. Ще близько шести тисяч можуть бути повністю зруйновані”, – говорить голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін.

Також на місцях створюються відповідні комісії, які будуть виїжджати на об’єкти. Відновлює роботу і бюро технічної інвентаризації.

“Воно було частково пограбоване російськими окупантами, але більшість архівів вдалось зберегти. Зараз проводиться робота по систематизації, цифровізації, для того, щоб так само у людей був доступ до роботи підприємства”, – розповів перший заступник голови обласної ради Юрій Соболевський.