Троє громадян України співпрацювали з російськими окупантами на Херсонщині

Мешканцю Полтави та мешканцю Херсонщини повідомлено про підозру в співпраці з російськими окупантами. Водночас, через співпрацю з російськими окупантами судитимуть мешканця Донеччини.

За процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури заочно повідомлено про підозру в колабораціонізмі мешканцю м. Полтава (ч. 5 ст. 111-1 КК України).
“Підозрюваний, який має партійне минуле з особами окупаційної влади РФ прибув на Херсонщину, щоб підтримати дії та рішення Росії. У червні 2022 року він зайняв посаду так званого «голови Фонду майна Херсонської області». Підозрюваний забезпечує функціонування незаконно створеного органу при окупаційній владі РФ, прийняття працівників на роботу, затверджує положення про структурні підрозділи так званого “Фонду”, видає накази та розпорядження”, – йдеться в повідомлення прокуратури.
Досудове розслідування здійснюється УСБ України в Херсонській області.
За процесуального керівництва Херсонської обласної та Каховської окружної прокуратур заочно повідомлено про підозру лікарю КНП «Горностаївська центральна районна лікарня» у пособництві країні – агресору (ч. 1 ст. 111-2 КК України).
“Під час воєнного стану лікар районної лікарні пішов на співпрацю з російськими окупантами. Він погодився очолити захоплений українськи медичний заклад, підконтрольний окупаційній адміністрації та згодом перереєстрував його за російським законодавством з назвою «Державна бюджетна установа охорони здоров’я «Горностаївська центральна районна лікарня». На посаді так званого «головного лікаря» підозрюваний виконує організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції, проводить набір кадрів та видає заробітну зарплату в російській валюті. Забезпечуючи рішення окупаційної влади він організував переміщення майна медзакладу та персоналу до іншої громади для здійснення подальшої діяльності”, – йдеться в прокуратурі.
Досудове розслідування здійснюється слідчими СУ ГУНП в Херсонській області.

Прокурори Тернопільської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт щодо мешканця Донеччини, обвинуваченого у державній зраді та колабораційній діяльності (ч. 2 ст. 111, ч. 7 ст. 111- КК України).

“В березні 2022 року мешканець Донецька добровільно вступив до так званої «ДНР». Під час окупації Росією територій поблизу с. Станіслав Херсонського району Херсонської області, він брав участь у бойових діях на боці Росії на посаді командира взводу, а потім – командира роти. Обвинувачений організовував облаштування та діяльність спостережних пунктів та бойових позицій, проводив передислокацію очолюваних підрозділів, здійснював охорону окупованих Росією територій України та виконував інші злочинні накази в рядах незаконного військового формування”, – йдеться в повідомленні.
Спеціальне досудове розслідування здійснювалось слідчими Управління СБУ в Тернопільській області.