Троє мешканців Херсонщини отримають покарання за співпрацю з російськими окупантами

Повідомлено про підозру начальнику міжрайонного управління водного господарства з Херсонщини. Перед судом також постане ще одна мешканка області, яка брала активну участь у псевдореферендумі. А свій вирок вже отримав мешканець Херсонської області, який вказував російським окупантам на проукраїнськи налаштованих односельців. Про це повідомила Херсонська обласна прокуратура на своєму сайті.

Генічеська окружна прокуратура заочно повідомила про підозру начальнику Генічеського міжрайонного управління водного господарства в пособництві державі-агресору (ч. 1 ст. 111-2 КК України). Санкції статті передбачають позбавлення волі на строк від десяти до дванадцяти років з позбавленням права займати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.
“Підозрюваний займався розміщенням російських військових та їхньої техніки на території міжрайонного управління водного господарства, розташованого в смт Новоолексіївка.  Восени 2022 року чоловік добровільно зайняв псевдопосаду «директора Генічеської експлуатаційноі філії» так званого «Басейнового управління водних ресурсів Херсонської області». Підозрюваний агітував людей працевлаштовуватись до незаконного підприємства та видавав зарплату в російській валюті. Також очолив місцеву федерацію боксу. Висловлювався у підтримку дій російських окупантів. Також підозрюваний хотів брати участь в незаконних виборах на тимчасово окупованій росіянами території Херсонщини”, – йдеться в повідомленні прокуратури.
Бериславська окружна прокуратура скеровала до суду обвинувальний акт стосовно ще одної місцевої мешканки за фактом колабораційної діяльності (ч. 2 ст. 28, ч. 5 ст. 111-1 КК України). Санкції статті передбачають позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права займати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.
“Обвинувачена у вересні 2022 року брала участь у роботі так званої «виборчої комісії» створеної окупаційною владою РФ для проведення псевдореферендуму щодо виходу зі складу України і приєднання до Росії тимчасово окупованої території Херсонщини. Жінка здійснювала обходи приватних домоволодінь у селі Новоолександрівка Бериславського району, під час яких вимагала від людей поставити потрібну відмітку в «бюлетенях». Після цього вона передала урни з «бюлетенями» російським військовим та отримала за це «винагороду» в російських рублях. Наразі обвинувачена утримується під вартою, де очікуватиме на вирок суду”, – йдеться в прокуратурі.
За підтримання публічного обвинувачення прокурора Херсонської обласної прокуратури мешканця Білозерської територіальної громади Херсонської області визнано винним у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України). Санкції статті передбачають позбавлення волі на строк п’ятнадцять років або довічне позбавлення волі, з конфіскацію майна.
Обвинуваченому призначено покарання – 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
“Прокурор у суді довів, що на початку червня 2022 року, під час тимчасової окупації Росією населеного пункту, 44-річний чоловік співпрацював з російськими окупантами та повідомляв військовим РФ інформацію про місце проживання патріотично налаштованих односельців. Засуджений особисто супроводжував окупантів до домівок людей. Російські військові проводили обшуки, застосовували до людей психологічний та фізичний тиск. До набрання вироку законної сили обвинувачений перебуватиме під вартою”, – йдеться в повідомленні прокуратури.