У Херсоні четверо працівників пенітенціарної служби підозрюють у держзраді

Херсонською обласною прокуратурою затримано та повідомлено про підозру чотирьом працівникам пенітенціарної служби у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 КК України). Про це повідомляє Херсонська обласна прокуратура

“За даними слідства, підозрювані – працівники виправної колонії після захоплення Херсона перейшли на бік ворога та погодилися служити в окупаційному органі виконання покарань. Троє з них обійняли посади молодших інспекторів відділу нагляду та безпеки, а четвертий став заступником чергового помічника начальника колонії. Вони виконували вказівки російських представників, достовірно знаючи, що діють у порушення правових норм і стандартів поводження з в’язнями”, – повідомляють в прокуратурі.
Наразі за клопотанням прокуратури двоє підозрюваних вже перебувають під вартою, вирішується питання про обрання запобіжного заходу іншим.
“Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду”, – коментують в прокуратурі.