У Херсоні відкрили громадський простір для жінок та дівчат “Вільна” (відео)

У Херсоні відкрили громадський простір для жінок і дівчат “Вільна “. Це один із проєктів, спрямованих на створення комфортних умов для жінок. Хто може сюди прийти та яку допомогу отримати, дізнавалися кореспонденти Суспільного.

Польовий спеціаліст з питань гендернозумовленого насильства фонду ООН в галузі народонаселення в Україні Віталій Захарчук приїхав на відкриття простору “Вільна” з Одеси. Це один із проєктів, спрямованих на створення комфортних умов для жінок. У безпечному місці вони зможуть знайти однодумців, отримати нові знання та навички.

“Ми вважаємо, що Херсон це одна із таких точок, де таких просторів повинно бути більше, тому що тут залишаються жінки та дівчата, які потребують цієї допомоги, які потребують підтримки і спілкування”, – говорить Віталій Захарчук.

Для жінок і дівчат у центрі передбачені майстер-класи, арттерапія. Вони будуть займатися з психологом. Графік заходів щотижня поширюватимуть через соціальні мережі.

“У проєкті будуть три працівники – це менеджер, соцпрацівник та психологиня. На даний момент це всі, але далі плануємо розширювати штат і шукати нових людей і дивитися у міру того, що будуть потребувати наші дівчата та жінки. З приводу безпеки, тут є поряд, при виході підвальне приміщення, де, в разі російських обстрілів, ми зможемо перебувати”, – каже менеджерка проєкту Катерина Білоконь.

Спеціалізовані майданчики, де могли отримувати допомогу жінки, які постраждали від домашнього насильства в Херсоні до повномасштабного вторгнення Росії в Україну були. Але під час російської окупації їх розграбували, виїхали і більшість фахівців. Поява простору “Вільна” перший крок у відновленні спеціальних служб.

“Наразі в Херсоні залишається досить велика кількість жінок та дівчат, які будуть потребувати отримання соцпослуг. Як запобігання та протидії домашньому насильству, так і просто жінок, які дуже потребують підтримки. Ми не обмежуємо вік жінок, які можуть до нас звертатися. Це можуть бути дівчата від п’яти років і закінчуючи жінками”, – каже т.в.о. директора Херсонського міського центру соцслужб для сім’ї, дітей та молоді Ірина Сербул.

Денні центри для постраждалих від домашнього насильства жінок вже відкриті, працює мобільна бригада. В планах – відбудова притулку для жінок та шелтору для врятованих від війни.