Херсонці можуть отримати безвідсотковий кредит на відкриття власної справи

Міністерство соціальної політики перезапускає програму «Рука допомоги», яка спрямована на допомогу малозабезпеченим особам у відкритті власної справи. Про це повідомляє Херсонська міська військова адміністрація на своїй сторінці в Facebook.

Завдяки цій програмі непрацюючі громадяни з малозабезпечених сімей можуть отримати 100,5 тис грн поворотної допомоги під 0% для відкриття чи розвитку власного бізнесу.

Фінансова допомога надається на придбання обладнання та матеріалів, необхідних для розвитку власної справи. Кредит можна отримати на три роки. Повернути кошти можна:

  • коли завершиться трирічний термін з дати отримання, однією сумою (упродовж 30 календарних днів);
  • у достроковому порядку, частинами згідно з графіком, який погодить центр зайнятості.

У Міністерстві зазначають, що сума фінансової допомоги, що повертається, зменшується на суму сплачених податків, зборів і ЄСВ.

Кошти можна не повертати, якщо:

  • підприємець сплатив податків, зборів і ЄСВ на суму, що перевищує суму наданої допомоги;
  • у перший рік із дати отримання допомоги за направленням центру зайнятості було працевлаштовано хоча би дві особи з малозабезпечених сімей строком не менше ніж на два роки.

Щоб скористатися держпрограмою потрібно подати заявки та документи до Комісії з питань надання допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї, яку створили при Центрі зайнятості.

При собі потрібно мати:

  • заяву про надання фінансової допомоги;
  • бізнес-план;
  • довідку про несудимість.

Рішення про надання допомоги приймає Комісія з питань надання допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї. Якщо рішення позитивне, людина має створити юридичну особу чи зареєструватися як фізична особа-підприємець протягом 30 календарних днів із дати отримання повідомлення.