У херсонській лікарні підробляли медичні картки дітей, що врятувати їх від депортації

Медичний персонал дитячої обласної лікарні в Херсоні під час окупації врятував 11 немовлят від вивезення на територію росії. Про це повідомляє AP news.

Лікарі розповідають, що свідомо фальсифікували медичні картки дітей-сиріт, приписуючи їм різноманітні діагнози, при яких транспортування заборонене.

“Ми свідомо писали неправдиву інформацію про те, що діти хворі і їх не можна транспортувати. Ми боялись, що росіяни дізнаються, але вирішили врятувати дітей будь-якою ціною”, – каже Ольга Пілярська, завідувачка реанімаційним відділенням лікарні.

Лікарі вписували в картки дітей різні діагнози, такі як, легенева кровотеча, неконтрольовані судоми. Завдяки цьому 11 покинутих дітей змогли уникнути потрапляння в сиротинець, звідки їх могли вивезти росіяни. А в Степанівці Володимир Сагайдак, директор центру соціально-психологічної реабілітації, також підробляв документи, аби сховати 52 сиріт.

При цьому тисячі українських дітей все ж опинились на території окупантів. Росія планує передати їх у сім’ї своїх громадян для примусового всиновлення. В Росії депортованим дітям розповідають, що вони не потрібні власним батькам та використовують для своєї пропаганди.