У Росії розпочався суд над херсонцем Павлом Запорожцем, якого звинувачують у міжнародному тероризмі

У Росії в Південному окружному військовому суді розпочався розгляд справи щодо українського військовослужбовця Павла Запорожця. Його звинувачують у намірі здійснити акт міжнародного тероризму в Херсоні. Про це повідомляє Суспільне посилаючись на на адвоката Олексія Ладіна.

Попереднє судове засідання відбулось другого лютого.

“Суд вирішив залишити Павла Запорожця під арештом ще на пів року, а також відхилив клопотання про визнання неприпустимими низки доказів, зокрема протоколів оперативних заходів у період, коли Запорожця три місяці утримували в ізоляторі тимчасового тримання у Херсоні, били та катували електричним струмом”, – повідомив адвокат.

Також адвокат клопотав про припинення кримінальної справи через відсутність складу злочину.

“Павло Запорожець, як військовослужбовець ГРУ виконував бойовий наказ. Негативних наслідків для окупаційних військ не настало, тому Запорожець не підлягає кримінальній відповідальності. До нього мають застосовуватись правила, встановлені Третьою Женевською конвенцією. Це клопотання суд також відхилив. Що було очікувано, але незаконно”, – сказав адвокат.

Павло Запорожець у минулому учасник АТО. Він активно займався партизанською діяльністю в межах окупованого Херсона, спільно з підрозділами ЗСУ. В травні Павла заарештувала ФСБ. Наразі ведеться слідство. Чоловіка звинувачують у міжнародному тероризмі, який карається терміном від 10 до 20 років позбавлення волі або довічним утриманням.