У село Князівка на Херсонщині повернулися люди (фото, відео)

У село Князівка на Херсонщині повертаються люди. Їм доводиться жити в розбитих будинках та корівниках. Зараз тут до 40 жителів, до повномасштабного вторгнення Росії в Україну було понад 300. Більшості немає куди повертатися – їхні будинки вщент розбиті російськими снарядами. Про життя в зруйнованому селі, написало Суспільне.

Жителька Князівки Ліза Вінник згадує, що відбувалось у селі під час окупації військами РФ. Село часто обстрілювали з “Градів”.

“Росіяни били по нас “Градами”. Снаряди, ще якось можна було витерпіти, а “Гради” ­- це страшне” – згадує місцева жителька.

Світлана розповідає, що після повернення в село поселилися у будинку, але після першого дощу побачили, що дах пошкоджений. Тож вимушені були перебратися у хлів. Худоби там не було давно, випустили, коли тікали з села.

“Кормушки на місці, ланцюги на місці, нічого не прибираємо, тільки рештаки позаливали, щоб хоч не вбитися. Так, аби було де ночувати – так і живемо”, – розповіла жителька села.

У будинку жінки побиті вікна, стіни в уламках від снарядів.

“Оці всі уламочки я ходила щоранку збирала. У мене от тут машина стояла. Слава богу, в машину не влучило, бо якби влучило в машину, то ми б не виїхали звідси”, – згадує Світлана.

Лагодити пошкоджене людям зараз допомагають волонтери.

“Ось будуть мені стелю обшивати. Снаряд впав, і тут повністю балки вибило. Ну, нічого, помаленьку якось буде, зробимо”, – каже Ліза Вінник.

Коли були найбільші обстріли ховалися у льосі.

“Люди, в кого худоба була, от там випасали худобу, рятували ту худобу, і там загинули. Багато повмирало цивільних в нас людей, дуже багато. В мене кум, ось хата його згоріла, він, бідолашний, не витримав і все, от так серце стало”, – каже Ліза Вінник.

Жителька Князівки Таміла каже: у будинках майже нічого не лишилось.

“Усе покрали – нічого немає. Повиносили телевізори, інтернет, все пообрізали, позабирали, посуд, ну все по господарству позабирали”, – розповіла жінка.

У селі немає магазинів та аптек. Вони розбиті та розграбовані росіянами. Зараз аби купити продукти та медикаменти, люди їздять на мотоциклах та автомобілях у сусідній населений пункт. Намагаються закупитися на тиждень собі та сусідам, у яких немає власного транспорту.

“Повернулися ті, в кого щось залишилося, де жити. Ну, хоча, люди повернулися й ті, що взагалі нічого не залишилося, порозбивало”, – зазначає Ліза Вінник.

Наразі пошкоджене житло в селі місцеві намагаються відновити й власними силами.

“Що могли, те полагодили. Залишилися тільки вікна, але на вікна треба гроші. Дахи полатали, стелі поки не робили, так плівками позакривали”, – каже житель Князівки Василь.

У селі вже з’явилось світло, та поки немає газу. Але місцеві кажуть, що й це не проблема. Аби лише було тихо і спокійно.