Україні вдалося повернути додому з території РФ двох українських дітей

Днями за сприяння Мінреінтеграції вдалося повернути додому з території РФ ще двох неповнолітніх українців. Ігор та Василь – двоюрідні брати. Один з них – 15-річний хлопчик, за якого понад три місяці йшла боротьба. Про це повідомляє Мінреінтеграції на своєму Telegram-каналі.

Ігор та його мама Наталія – мешканці Херсона. Коли в місто прийшла російська окупація, мама намагалася врятувати дитину. Однак вирватись на підконтрольну територію України було майже неможливо. Натомість російські окупанти підступно запропонували доправити хлопця в Анапу – буцімто «на оздоровлення».

Наталя погодилась і підписала документи. Коли схаменулася, було вже пізно. Їй не віддавали дитину. Більш того – хлопця використали як заручника. Над ним провели психологічну та «виховну» роботу, намагаючись назавжди відлучити від матері та Батьківщини. Вирвати Ігоря з цієї пастки та переконати його повернутися додому вимагало неймовірних зусиль.

«Росія мститься українцям за свої поразки й робить все, щоб зруйнувати Україну зсередини, розірвати сім’ї. Ці нелюди прикриваються нашими дітьми. Закликаю всіх батьків: не вірте жодному їхньому слову, нічого не підписуйте, ні в якому разі не віддавайте їм дітей – навіть коли вас будуть запевняти, що це для їхньої ж безпеки. Вони використовують їх для шантажу та «торгів», – звернулася до українців із застереженням Віцепрем’єрка України Ірина Верещук.

І ось врешті Ігор та його брат вдома. Як зізнались хлопці, це був найщасливіший день у їхньому житті.