Українська письменниця в Італії написала книгу про загиблих героїв Херсонщини (відео)

Українська письменниця Наталія Хаммоуда присвятила четвертий том свого “Соло надірваних струн” загиблим Героям Херсонщини. В ньому історії, які розповідають вдови і родичі полеглих захисників України. З письменницею, яка живе в Італії, поспілкувалось Суспільне.

Це не публіцистика, з сухим викладенням автобіографічних даних. Наталії Хаммоуді разом із ініціаторкою проєкту Марією Дребіт вдалось знайти та поспілкуватись з рідними Героїв з Херсонської області.

“Це були не тільки дружини загиблих, були і батьки Сторчеуса, був брат Тані Алхімової. Спілкуюся дуже багато з рідними, додаю колориту кожній історії, щоб дійсно було цікаво читати”, – сказала письменниця.

У четвертому томі видання “Соло надірваних струн” про Херсонщину всього 29 новел, одна – повчальна. Не стосується жителів області, але містить мораль і співзвучна ідеї – струни надірвані, але продовжують звучати.

“Таку назву ми обдумували з пані Марією. Вона мала відповідати стану тих дружин, про яких ми будемо писати. І це дійсно – надірвані струни, які лишилися без чоловіка, надірвані горем, війною, але вони продовжують звучати, продовжують нести свою правду, чому за що і як йшли чоловіки на війну. І дуже багато з них продовжують справу своїх чоловіків, є також військовими, волонтерами, працюють у військових шпиталях, тобто жінки працюють по тій лінії, вони перейняли той курс, де закінчили їхні чоловіки, і продовжують робити їхню справу”, – розповіла пані Наталія.

Вже вийшли друком томи про Героїв з Львівщини, Київщини, Луганщини, четвертий – про захисників з Херсонської області. Хоч і не можна виокремлювати якусь особливу новелу, але одна з історій дуже її вразила – про загиблого Героя Олександра Чуприну.

“Він був одружений вперше, потім – вдруге. І коли я спілкувалася з усією його родиною, то мене вразило, як він зміг вибудувати стосунки між першою дружиною і другою, між дітьми від першого шлюбу і другого, що вони всі приходять навідуватись до його матері. Там вже немає різниці, що та вже колишня дружина, а та теперішня, тепер виходить що вони обидві вдови і діти дружать”, – сказала Наталія Хаммоуда.

Жінка радить перечитати цю книгу старшим людям, бо є таких багато, які дуже сумують за Радянським Союзом. Щоб ці люди знали, яка в нас молодь, що вона нічого не боїться, що вона відважна, що вона готова віддавати життя за свою Батьківщину.