В Херсоні діє спільний проєкт волонтерів та військових. Відео

В Херсоні діє спільний проєкт волонтерів і військового спецпідрозділу “Карлсон support”. Вони об’єднались, щоб допомогти херсонцям: привозять продукти, предмети гігієни та допомагають ремонтувати людям пошкоджені від обстрілів помешкання. Про це пише Суспільне.

Максим, командир спецпідрозділу “Карлсон”. Того самого формування добровольців, яке з перших днів повномасштабної війни взяло на себе зокрема функції аеророзвідки.

“У нас дуже багато друзів в Херсоні, дуже багато хлопців, які допомагали нашому підрозділу. Коли ми сюди дійшли, багато хлопців повернулись додому, тому і народилась тема волонтерства, по допомозі цьому місту”,  розповідає командир спецпідрозділу “Карлсон”.

Бійці спецпідрозділу “Карлсон”, вже перебуваючи в Херсоні, підняли на лівобережжі перший український прапор. Військову діяльність поєднали з благодійною. Так організували гуманітарний штаб “Карлсон support” який очолив Ігор Котелевич. До війни чоловік працював ведучим свят.

“Я вів блог. Показував все в блозі в Instagram не для хайпу, а просто показував, що так треба робити всім”,  говорить Ігор Котелевич.

Волонтерством Ігор займався усі місяці окупації, з Херсона не виїздив. Встиг побувати в полоні в окупантів, вони ж забрали у чоловіка все зароблене. Проте допомагати іншим він не припинив. А після звільнення Херсона йому зателефонували хлопці з “Карлсона” і запропонували співпрацю.

“Організації, які мені з початку допомагали, одразу почали на “Карлсона” відправляти вантажівки. Потім нові і нові знайомства з різними благодійними фондами, благодійними і громадськими організаціями для того, щоб приїжджали сюди вантажівки з різноманітною допомогою”,  говорить керівник гуманітарного штабу.

Допомагають херсонцям й долати наслідки обстрілів і не тільки.

“Коли когось обстріляли, ми їдемо туди і латаємо вікна людям, плівкою закриваємо. Десь буде народжувати матуся, ми зробимо пакуночок першої допомоги, підгузки покладемо, пелюшки”,  розповідає Котелевич.

Напрямків діяльності у штабу “Карлсон support” багато. Серед них і освітній. Це тренінги з важливих у воєнні часи навичок.

“Ми відкриваємо набір на тренінги і будемо робити підготовку для людей всіх охочих по тактичній медицині, військовій тактиці і лекції, як себе поводити при артилерійських обстрілах”,  говорить волонтер.