В Херсоні намагаються врятувати музейні цінності, які залишили росіяни

Співробітники Херсонського краєзнавчого музею намагаються врятувати експонати, які не вивезли російські мародери і які можуть бути знищені під час ворожих обстрілів Херсона. Про це пише Мост на своєму сайті.

В місті залишилося дуже небагато співробітників музею, серед них дуже мало чоловіків, потреба в яких зараз дуже велика. Бо ситуація потребує важкої фізичної праці в небезпечних умовах.

Тому в музей повернувся науковий співробітник Михайло Підгайний, який перед війною пішов на заслужений відпочинок після майже 40-річної роботи в установі. Зараз 62-річний чоловік бере участь в переміщенні експонатів на цокольних поверх будівлі, де вони будуть в безпеці під час обстрілів.

“Коли росіяни казали, що рятують саме культурні цінності, то говорили неправду. Головним для них була матеріальна цінність предметів”, – каже Михайло Підгайний.

За його словами, серед музейних артефактів, на яких загарбники навіть не звернули увагу, чимало речей, дуже цінних з наукової точки зору.  Попри покинуті росіянами експонати, музейники все таки дуже сподіваються на повернення вкрадених експонатів.