В Херсоні встановили безплатний проїзд на тролейбус (відео)

У Херсоні відновили роботу тролейбуси. З 11 квітня проїзд в них безплатний. Тролейбуси в Херсоні не працювали пів року. Про то чи задоволенні мешканці міста та як це відбувалось дізнавалось Суспільне

Тролейбуси та контактні лінії, які були зруйновані російськими обстрілами, відновили власними силами та також завдяки допомозі колег з інших міст. Тролейбуси курсують у чотирьох мікрорайонах: Таврійський, ХБК, Шуменський та Житлоселище.

“Зараз готові до виїздів на маршрути 25 тролейбусів і ще десять ми скоро будемо готові випустити на маршрути. Вчора було перевезено близько півтори тисячі людей. Я вважаю для першого дня це дуже гарний результат. Зараз ми закінчуємо відновлювати перший маршрут, там були дуже великі пошкодження”, – розказав виконувач обов’язків директора комунального підприємства “Херсонелектротранс”Андрій Швець.

Херсонка Лариса Курбатова відновленню руху тролейбусів дуже зраділа.

“Дуже раді, тому що ми весь цей час перебували в Херсоні. До цього доводилося ходити пішки, іноді користуватися маршруткою”, – говорить Лариса.

Завдяки безплатному проїзду пересуватися стане легше, адже грошей на все зараз не вистачає.

“Додому раніше добиралися маршрутками, треба було туди і назад, платити гроші. Зараз трішки легше буде”, – каже херсонка Олени Лисенко.

Сергій Волохов працює водієм тролейбуса з 1987 року. За той час поки тролейбуси не працювали, разом з колегами він займався їхнім відновленням.

“Люди задоволені, вони нас чекали. Таким транспортом багато людей може скористатися. А безплатний проїзд – це як подарунок, бо зараз роботи немає “, – розказав Сергій.

Безплатне перевезення пасажирів діятиме до завершення воєнного стану.

“На сьогодні гроші будуть братися з місцевого бюджету, вони виділені, тому військова адміністрація може дозволити перевозити громадян міста шляхом цих коштів. Ця практика є ще в декількох містах України, ми проконсультувалися з іншими мерами міст і побачили, що вона спонукає людей більше пересуватися тролейбусами до місць куди б вони хотіли. Тролейбуси курсуватимуть з 7:20 до 17:30”, – говорить голова Херсонської МВА Роман Мрочконач.