Анастасія з Нової Каховки змогла евакуюватись в Одесу з дитиною з інвалідністю (фото)

Жителька Нової Каховки Анастасія Борисова прожила п’ять місяців в російській окупації. Їй разом сім’єю довелось виїхати з рідного міста в Одесу. Про евакуацію з двома дітьми та адаптацію на новому місці жінка розповіла Суспільному.

Початок повномасштабного вторгнення Росії в Україну, Анастасія зустріла на Херсонщині. Вона думала, що все незабаром закінчиться. Їй доводилось ходити вулицею та зустрічатись з озброєними російськими військовими.

“Було відчуття, що скоро все закінчиться, що таке не може відбуватись в цивілізованому світі. Згодом це вже стало нестерпно. Ти ходиш по вулиці знаючи, що поряд з тобою ходять російські військові з автоматами. Вони в будь-який момент можуть тебе зупинити, обшукати, затримати”, – розповіла жінка.

Коли на вулицях Нової Каховки збільшувалась кількість російської воєнної техніки, родина вирішила евакуюватись. Анастасія пригадує, полегшення вона відчула на першому блокпості України в Запорізькій області, коли побачила український прапор.

“Наш шлях евакуації почався 10 липня, ми виїхали до вільної України. Вночі з 11 на 12 липня стався великий вибух на російському складі БК . Склад БК знаходився біля мого будинку. Вибуховою хвилею повибивало всі вікна, шибки, двері”, – зазначила Анастасія.

У сім’ї Анастасії двоє дітей. Молодша чотирирічна Мілана. Анастасія також виховує дванадцятирічного Віталія. Одразу після народження у хлопчика діагностували рідкісне захворювання – синдром Лежена.

“Я декілька разів, коли ми стояли в черзі, підходила з документами сина на блокпост. Благала, просила, пропустіть нашу машину. Потім, за 20 хвилин до закриття блокпоста, я підійшла вже з дитиною і показала на посту цим клятим “визволителям”, що ось цю дитину ви змушуєте чекати під палючим сонцем”, – пригадує Анастасія.

Кілька місяців тому Анастасія почала вишивати шеврони для військових. Свою справу вона розпочала після прохання свого друга.

“Друг попросив вишити шеврон, де написано Нова Каховка. Я це зробила, показала в соцмережах свій результат і посипалися запити”, – розповіла жінка.