В Херсонській МВА наголошують на безкоштовній евакуації в зв’язку з постійними обстрілами російською армією (відео)

В Херсонській МВА нагадують про безкоштовну евакуацію з небезпечний населених пунктів області. Про це повідомили на сторінці Херсонської МВА в Facebook.
Російські війська продовжують тероризувати Херсонську територіальну громаду. Найбільше страждають населені пункти, що знаходяться біля Дніпра. Через постійні атаки російської армії там практично неможливо забезпечити постійне тепло- та водопостачання. Найкращий варіант убезпечити себе та своїх близьких – евакуюватися до більш безпечних регіонів України. По непарних числах з Херсона вирушають безкоштовні автобуси до Одеси через Миколаїв.
Евакуацію можна здійснити зробивши наступні кроки:
  • необхідно залишити заявку на «гарячу лінію» Херсонської ОВА, зателефонувавши за номерами: 0800330951 або 091 481 78 45;
  • скориставшись інформацією Telegram-каналу Херсонської ОВА: @khoda_help_bot;
  • залишити заявку через Telegram-бот волонтерської організації Helping To Leave: @helpingtoleave_bot.

Ті, хто записався на автобус, отримають SMS-повідомлення із часом та місцем виїзду. З маломобільними людьми звʼязується оператор для уточнення деталей. Таких пасажирів евакуює волонтерська група на відповідному транспорті.

Також можна скористатись потягом із Херсона до Хмельницького, який відправляється через день по непарних числахо 14:27 із Херсонського залізничного вокзалу:
  • для реєстрації та посадки необхідно приїхати на вокзал заздалегідь – за дві-три години до відправлення потягу, реєстрація розпочинається об 11:30. Після прибуття до Хмельницького вас забезпечать житлом та всім необхідним.

Безкоштовною евакуацією з міста і деокупованих населених пунктів Херсонщини з початку звільнення від росіян правобережної частини Херсонської області вже скористались близько 17 тисяч херсонців, з них дві тисячі дітей.

“Ми продовжуємо наголошувати, на тому, що треба виїжджати у більш безпечні території. Такі регіони, як Кіровоградська область й інші. Наші колеги з інших областей надають і житло, і виплати тим, хто цього потребує. І людям похилого віку видають їжу”, – сказав керівник пресофісу Херсонської ОВА Олександр Толоконніков.

Але з настанням весни люди вирішують лишатись вдома попри російські обстріли.