В херсонському кафе щодня готують безкоштовні обіди для людей (відео)

У Херсоні в одному з кафе щодня готують гарячі страви. Робити це почали ще на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Меню страв змінюється, але обов’язково є перша страва. Про кафе дізналось Суспільне.

На обід людям дали суп з макаронами. Скуштувати його прийшов херсонець Віталій Вітков. Дізнався про це місце від знайомих. Чоловік приходить сюди не вперше. Зараз він живе один і такій допомозі дуже радіє.

“Це дуже допомагає, особливо коли холодно. І добре коли готують на вихідних. Нічого не працює, все зачинено, де гуманітарну допомогу видають, все зачинено, тому людям, яким це потрібно, це дуже допомагає”, – говорить Віталій Вітков.

Часто приходить до кафе і пані Євгенія. Хоча жінка живе в іншому районі міста, буває тут по кілька разів на тиждень.

“Дуже смачно тут готують, мені дуже подобається. Звісно допомагає, гарячий обід дома не приготуєш, а тут можна поїсти”, – каже жінка.

Випадково дізналась про гарячі обіди пані Світлана. Хоча, живе в цьому районі, з дому через обстріли виходить вкрай рідко. Сьогодні йшла до церкви на Водохреща.

“Страшно ходити, просто нагода трапилась, сьогодні ж Водохреща. Я випадково дізналась про кафе. Дуже вдячна за таку прекрасну допомогу”, – говорить Світлана.

Гарячі страви тут готують щодня. Така була ініціатива власника. Робити це почали ще на початку повномасштабної війни. Тоді безкоштовно їжу роздавали біля міськвиконкому.

“Почали коржі пекти та обіди роздавати й до сьогоднішнього дня ми допомагаємо людям”, – каже Людмила.

Меню змінюється щодня, але це обов’язково перша страва – або борщ, або суп. Взяти гаряче можна із собою. В день роздають від 50 до 100 порцій.

“Якщо вихідний або холодно, то менше людей. Бо пенсіонерам слизько, не можуть підійти. Взагалі приходять бабусі, дідусі беруть сусідам, бабусям своїм, онукам, навіть багатодітні приходять тато бере на всіх на всю родину”, – говорить Людмила Білоус.

Безкоштовно годувати херсонців гарячими обідами тут планують і надалі. Робитимуть це допоки херсонці потребуватимуть їхньої допомоги.