В Криму “судитимуть” мешканця Олешок, який перебуває в російському полоні

У Сімферополі відбулось засідання суду в справі викраденого росіянами 51-річного жителя Олешок Сергія Котова. Його звинувачують у “шпигунстві”. За кримінальним кодексом РФ, йому загрожує ув’язнення від 10 до 12 років. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомила його донька Вікторія Барабаш.

Суд поки що не виніс вирок, тривають так звані “слідчі дії”.

“Нашого адвоката до справи допустили і він далі захищає мого батька. Спочатку слідчий хотів підсунути моєму татові іншого адвоката, хоча знали, що в нього є свій. Весь час, мій тато не знав, що за нього борються і в нього є адвокат, дізнався тільки в залі суду”, – написала донька.

Сергія Котова утримують в полоні з 7 квітня 2022 року. За цей час через тортури і неналежну медичну допомогу його стан здоров’я значно погіршився.

“В нього інвалідність, після тортур він отримав контузію. Схуд на 20 кг і ще додались серйозні захворювання. Йому терміново потрібна медична допомога, яку росіяни йому не надають в повному обсязі”, – повідомила Вікторія Барабаш.

За даними постанови окупаційного суду Сімферополя, Сергія затримали 10 травня 2022 року.

“Росіяни затримали херсонця, який є цивільним і не має будь-якого відношення до військових підрозділів, в березні 2022 року. Відповідно виникає дуже просте правове питання: на якій підставі цивільну особу російські окупаційні війська утримували з березня 2022 року до 10 травня 2023 року. Яким чином законодавством і міжнародними нормами зазначено, що просто можна взяти людину і позбавити волі без жодного кримінального переслідування, без статусу військовополоненого, майже понад рік”, – говорить адвокат Костянтин Капошилін.