Волонтери збирають гроші на шоломи для комунальних працівників Херсона

Херсонські волонтери збирають гроші на 50 кевларових шоломів для працівників комунальних підприємств міста. Про це Суспільному розповів один з організаторів збору Олексій Білецький.

Допомога працівникам комунальних закладів міста потрібна, бо коли трапляється аварія або пошкодження внаслідок російських обстрілів, то вони їдуть на виклики ремонтувати не зважаючи на безпекову ситуацію.

“Працівники Херсонміськсвітла, Херсонелектротрансу, міськводоканалу тощо, ризикують постійно. До нас звернулася з проханням одна з жительок Херсона, яка наразі перебуває в Іспанії. Вона організувала збір на купівлю 50 кевларових шоломів. На них потім буде одягатися кобура, щоб вони не виглядали, як військові. Ці шоломи будуть передані офіційно в Херсон, щоб комунальники були більш захищені”, – говорить Олексій Білецький.

Художницю Дарину Луценко попросили створити ілюстрацію до збору коштів на шоломи, після того, як внаслідок російського обстрілу загинули херсонські електрики, які виконували ремонтні роботи.

“Ідею мені також запропонувала Наталія. Вже маючи ідею та образи в голові – розпочала створення ілюстрації. Саму композицію я продумувала вже в процесі, хотілося б щоб шолом зчитувався, як головна ідея збору, також електрик в центрі – ті, для кого цей збір”, – каже художниця.

Наталія Янковська-Козирева звернулась до хлопців з туристичної компанії “ХерсонON”, яких особисто знає.

“Після третього травня я написала хлопцям, чим я можу їм допомогти. Спочатку я хотіла взяти збір на медичні аптечки. Але Олексій Білецький запропонував зібрати гроші на шоломи для комунальників, тому що вони перебувають без захисту. Мене це дуже вразило, бо люди працюють під обстрілами, а саме третього травня троє комунальників загинули: це були електрики, які в Степанівці ремонтували лінію”, – говорить Наталія Янковська-Козирева.

Взагалі потрібно 250 шоломів для того, щоб забезпечити всі бригади, але найнеобхідніше зібрати на 50, які будуть видавати людям, які працюють безпосередньо на вулиці.

“Хлопці знайшли необхідні шоломи за 7230 гривні кожен. Тож, вирішили саме на ці шоломи збирати. Сума вийшла 361 200 грн за 50 шоломів. Я зробила закриту банку в Монобанку, з якої не можна виводити кошти, доки вона не буде зібрана. Хлопці запропонували просто проплатити на рахунок компанії, яка виготовляє в Україні шоломи. Я буду їх власником, і напишу, що ці шоломи для херсонської організації волонтерів. Тоді вони вже прийдуть на комунальну власність  Херсона”, – говорить Наталія.