В Києві на благодійному заході обговорили традиції херсонської кухні (відео)

Об’єднані культурні сили провели в Києві благодійну акцію. Темою заходу була херсонська кухня. Обговорили її основні продукти, традиції та влаштували аукціон. Своїми враженнями від заходу відвідувачі поділилися з Суспільним.

Оксана Мартинова з Генічеська на захід прийшла разом із донькою. Зустріч присвячена Херсонщині і дає відчуття єднання з її жителями.

“Не дивлячись на те, що я виросла на березі Азовського моря, не дивлячись на те, що я споживала всі продукти рибні, для мене виявилося несподіванкою, що можна готувати окрошку з рибою”, – каже Оксана Мартинова.

Захід присвятили херсонській кухні. Її основним продуктам, стравам і кулінарним традиціям.

“Ми знаємо і про вінтажний Херсон, і знаходили дуже багато цікавих збірок, як старовинних збірок рецептів, так і сучасних. І нам дуже цікаво буде сьогодні подискутувати – як це з різних точок зору бачить ботанік, археолог, журналіст, фуд-дослідник, сомельє”, – розповіла артдиректорка “Останньої барикади” Марина Лавренчук.

Для голови Спілки археологів України Євгена Синиці Херсонщина рідна. Він з дитинства кожне літо проводив у Нововоронцовці, звідки родом його батьки.

“Я херсонську кухню теж дуже люблю. Студенти мої сміються – ми в експедиціях всі готуємо, і настає момент, коли готую я – і кажу: все, сьогодні в нас нарешті нормальна південна кухня”, – говорить викладач кафедри археології та музеєзнавства Київського національного університету ім. Шевченка Євген Синиця.

Олександр збирає історії, пов’язані з українською кухнею, та вважає, що привабити туристів у країну можна, закохавши їх у смак регіональної кухні. Херсонщина для нього це насамперед кавуни та помідори, але є в цій кухні і досить незвичні страви.

“Я коли почав читати рецепти саме херсонської кухні – скільки там всього цікавого! Там є така річ абсолютно херсонська, як котлети зі скатів”, – каже Олександр Заклецький.

Ракові шийки, баклажани та нардек – теж популярні у херсонській кухні. ЇЇ вінтажними рецептами та секретами поділилась фуд-журналістка Марія Банько.

“Виникає одразу наступне питання – а що є крім херсонських кавунів? І виявляється, що є величезна купа унікальних надзвичайно цікавих продуктів і кулінарних практик”, – розповіла Марія.

Провели на заході й благодійний аукціон. Найдорожчими лотами стали дві пляшки вина з виноробні Князя Трубецького, знищеної російськими військами.

“Це пляшка білого Рислінгу. Це не витримане вино, тобто не витримане в бочці – воно витримувалося на складі”, – говорить маркетинг-директор виноробні Князя Трубецького Сергій Пархомчук.