Артилеристи на Херсонщині кажуть, що перешкодити їхній роботі може тільки погода (фото, відео)

На Херсонському напрямку гармаші окремої артилерійської бригади імені генерал-хорунжого Олексія Алмазова працюють по ворогу вдень і вночі. Але буває й таке, що погодні умови ставлять роботу «на паузу». Про роботу нашої артилерії розповіла АРМІЯ.INFORM.

“Туман такий, що через кілька метрів вже нічого не видно, тому наша аеророзвідка працює в обмеженому режимі. Ворог хай почекає, але недовго, скоро знову отримуватиме наші «подарунки». Наша гармата в розгорнутому бойовому положенні. Отримали ціль – кілька хвилин – і ми вже працюємо”, – жартує номер обслуги М777 Дмитро.

Вільні хвилини очікування захисники проводять біля багаття за бесідою.

“Специфіка роботи наших розрахунків полягає в тому, що ми не можемо довго перебувати на одному місці. Але наші інженерні підрозділи підготували заздалегідь кілька різних позицій, які ми міняємо залежно від бойової обстановки. Це готові бліндажі. А так роботи завжди вистачає: “накручувати боєприпаси, розкривати порох, підготувати все для бойових завдань”. Також після виконання стрільб проводимо обслуговування нашої гармати”, – розповідає захисник Володимир.

За словами захисників, хоча умови й спартанські, але все в них є. Їжу підвозять своєчасно, гарячу в термосах, є можливість і кави випити, і перекусити.

“Трапляється, хвилями “накриває”. На кшталт хочеться шаурми або тепла якогось, сухості, бо постійно сирість, мороз, болото. Але всі хлопці тут розуміють для, чого ми тут. Особливо важлива контрбатарейна боротьба, бо страждають мирні мешканці від російського терору. Особисто мені допомагає перезавантажитись, коли є вільні хвилини я можу подивитись якіcь відео у YouTube, що дивився до війни”, – додає Дмитро.

І хоча перерва в роботі трохи незвична для гармашів, хлопці знають, що коли туман трохи розсіється, вони відразу отримають цілі та продовжать робити свою справу.

“Ситуація контрольована, всі хлопці вмотивовані та навчені. На паузу нашу роботу може поставити тільки погода, і то ненадовго”, – додав командир гармати з позивним «Аптекар».