В мешканця Білозерської громади поліцейські вилучили трубчастий артилерійський порох

В мешканця Білозерської громади поліцейські вилучили 22 кг трубчастого артилерійського пороху. Про це повідомляє Поліція Херсонської області на своїй сторінці в Facebook.
Поліцію повідомили, що житель одного з сіл Білозерської селищної громади може зберігати вдома речовину для відстрілу артилерійських снарядів. Під час перевірки інформація підтвердилася.
“Працівники поліції виявили та вилучили в будинку чоловіка 22 кг трубчастого артилерійського пороху. Попри заборону відвідувати лісову смугу, 61-річний чоловік знайшов на колишніх позиціях російських окупантів вкрай небезпечний артилерійський порох і забрав до себе додому. Він використовував артилерійський порох для розпалення домашнього котла. У закритому просторі використання такого пороху може призвести до детонації через стрімке виділення теплової енергії та газоподібних продуктів. За даним фактом відкрите кримінальне провадження за ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України «Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами». Санкція статті передбачає відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк до семи років”
На деокупованих територіях продовжує діяти заборона на відвідування лісів, лісосмуг, полів та інших ділянок, де потенційно можуть знаходитись вибухонебезпечні предмети, нерозірвані снаряди та міни
На деокупованій частині області триває добровільна здача незареєстрованої вогнепальної та холодної зброї, боєприпасів, спеціальних засобів, вибухових матеріалів. Громадяни, які у вказаний термін добровільно здадуть до поліції зазначені незареєстровані належним чином предмети, будуть звільнені від кримінальної відповідальності.