В Одесі поховали херсонського волонтера Ігоря Косу

В Одесі поховали херсонського волонтера Ігоря Косу. 31 березня 2022 року біля села Софіївка Херсонської області його автівку розстріляли російські військові. На окуповану РФ територію Ігор віз ліки та гуманітарну допомогу для дітей з інвалідністю, які перебували в Олешківському будинку-інтернаті. Майже рік знадобився, щоб знайти та ідентифікувати його останки. Про це розповіли Суспільному друзі загиблого волонтера.

Ігор Коса зник наприкінці березня 2022 року. Його друзі знали, що він повіз гуманітарну допомогу на Херсонщину і мав забрати звідти знайомих.

“Ігор родом із Запоріжжя. Коли був маленьким, від нього відмовилися батьки. До чотирьох років Ігор перебував у запорізькому будинку дитини “Сонечко”. У 1999 році його направили до Цюрупинського дитячого будинку-інтернату (тепер Олешківський дитячий будинок-інтернат), що на Херсонщині. Він мав інвалідність. Після інтернату Ігор пішов навчатися на автослюсаря в професійне училище в Олешках. Після навчання працював у БФ “Мій дім” водієм служби “Соціальне таксі” в Херсоні. До 24 лютого 2022 року працював у Києві в службі таксі”, – розповідає друг та однокласник загиблого волонтера Олександр Глібка

На початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну Ігор Коса став волонтером, вивозив людей з Ірпеня, Бучі, Гостомеля. Згодом поїхав займатися волонтерством на Херсонщину.

“Він возив гуманітарні вантажі до людей, які залишилися в окупованому РФ регіоні. Протягом березня 2022 року Ігор з групою волонтерів з Одеси евакуйовував людей з Херсонської області та Херсона. Більшість з них були люди похилого віку, багатодітні сім’ї, та люди з інвалідністю”, – каже друг загиблого волонтера.

Про зникнення Ігоря Олександр дізнався із соцмереж. Після кількох днів невдалих спроб пошуку Ігоря – Олександр подав заяву до поліції про зникнення волонтера. Коли ж й поліції не вдалося його розшукати, всі зрозуміли – Ігор зник на окупованій Росією території.

“19 листопада, на восьмий місяць повномасштабного вторгнення Росії в Україну, в районі Станіславської громади Херсонської області працювали експерти, збирали тіла загиблих. Серед них не було військових, лише цивільні, які загинули, волонтери, які везли в Херсон гуманітарну допомогу. Після чого тіла відвезли до Миколаївського моргу”, – згадує Олександр.

20 березня Олександру подзвонила слідча з Миколаєва і повідомила, що ДНК одного зі знайдених тіл має збіг з ДНК батька Ігоря Коси.

В той час, російські військові всіх розстрілювали – без запитань, без пояснень, просто вбивали людей,

“Торік 31 березня росіяни розстріляли автівку волонтера з інвалідністю Ігоря Коси, який їхав до Олешківського дитячого будинку з медикаментами. Ігор попав під обстріли біля села Софіївка Херсонської області. Дорогою назад волонтер планував евакуювати друзів, які жили на Херсонщині в російській окупації”, – каже голова Херсонського об’єднання Всеукраїнської ГО осіб з інвалідністю “Велід” та близький друг Ігоря Коси – Віктор Булка.

З початком російського вторгнення в Україну, Ігор доставляв з Одеси ліки, засоби гігієни та різну гуманітарну допомогу на тоді ще окуповану Росією Херсонщину, а назад вивозив людей, в тому числі людей з інвалідністю.

“Ігор вивозив випускників Олешківського дитячого будинку, які мали інвалідність, а потім, щоб не їхати пустим, віз в Олешки ліки для дітей з особливими потребами, що проживають в дитячому будинку”, – каже Віктор.