В Одесі судитимуть експравоохоронця за державну зраду

В Одесі судитимуть експравоохоронця, який спільно з ворогом катував українців на тимчасово окупованих територіях. Про це повідомляє Одеська обласна прокуратура, Прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно колишнього співробітника ГУ МВС України в Донецькій області за фактами державної зради та порушення законів та звичаїв війни (ч. 2 ст. 111, ч. 1 ст. 438 КК України).
“З початку повномасштабного вторгнення РФ на територію України, експравоохоронець з Маріуполя, який звільнився з правоохоронних органів у 2014 році, добровільно перейшов на біг ворога та вступив на службу до військового підрозділу ЗС РФ. Він обійняв посаду заступника коменданта – начальника гарнізону окупаційних військ, який дислокувався на території смт. Лазурне,” – повідомляється в прокуратурі.
До підпорядкування створеної росіянами комендатури увійшли населені пункти Лазурне, Приморське, Круглоозерка, Залізний Порт і територія Чорноморського біосферного заповідника.
“Чоловік схиляв до співпраці з окупаційною владою РФ представників українських держорганів та органів місцевого самоврядування, які знаходились на тимчасово окупованій території Херсонської області. Спільно з представниками збройних сил, спецслужб, правоохоронних органів РФ катував та залякував людей, незаконно захоплював нерухомість.

На початку квітня обвинувачений разом з військовими РФ затримали голову однієї з селищних рад Скадовського району та місцевого підприємця. Тривалий час чоловіків утримували в підвалі пансіонату, де систематично били, погрожували розправою та здійснювали постріли над головою, імітуючи страту. Від них вимагали надати інформацію щодо проукраїнських активістів, місцевих мешканців, які можуть співпрацювати і надавати інформацію співробітникам СБУ”, – повідомляється в прокуратурі.