В Одесі взяли під варту начальника Херсонського СІЗО

Одеський апеляційний суд взяв під варту начальника ДУ “Херсонський слідчий ізолятор”, який обвинувачується у державній зраді. Судове засідання відбулось другого березня. Про це повідомили на сайті Судової влади України.

Колегія суддів апеляційної установи розглянула скаргу прокурора на рішення Малиновського районного суду. Там обвинуваченого відправили під варту з правом внесення застави, чим він й скористався.

“Громадянин Г., будучи громадянином України, виконуючи обов’язки начальника ДУ «Херсонський слідчий ізолятор», будучи працівником правоохоронного органу, бажаючи допомогти окупаційній адміністрації РФ, в порушення вимог ст. 65 Конституції України, починаючи з початку червня 2022 року, будучи обізнаним про факт ведення РФ агресивної війни проти України, порушивши присягу, з власної ініціативи добровільно розпочав «службу» на посаді «помічника начальника по роботі з громадськістю» в підпорядкованій окупаційній адміністрації РФ, а саме у незаконно створеному органі – «Управління служби виконання покарань по Херсонській області», що у подальшому увійшов до «Федеральної служби виконання покарань», завдаючи шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканості, обороноздатності, державній, економічній та інформаційній безпеці України, зокрема, шляхом становлення та дії правоохоронної гілки окупаційної влади РФ та території Херсонської області», – зазначають в суді.

За результатом апеляційного розгляду ухвалу суду першої інстанції від 14 лютого 2023 року скасовано та постановлено нову ухвалу, якою клопотання прокурора Херсонської обласної прокуратури задоволено та застосовано відносно громадянина Г.обвинуваченого у вчиненні злочину, передбаченого частиною 2 статті 111 Кримінального кодексу України, запобіжний захід у виді тримання під вартою на 60 днів без визначення розміру застави. Обвинуваченого Г. затримано в залі апеляційного суду.

“Відповідно до положень статті 62 Конституції України та статті 17 КПК України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду”, – йдеться в повідомленні.