В Тернополі переселенці виготовляли стрітенські свічки (фото)

В Тернополі переселенці з Харкова, Херсона та Києва виготовляли стрітенські свічки. Вони взяли участь в майстер-класі, який для них організували в Благодійному фонді “Карітас”. Про це розповів Суспільному співорганізатор акції отець Василь Шафран.

До майстер-класу залучили 25 людей. Загалом виготовили 140 свічок. Їх передадуть у місцеві храми.

“Наше екологічне бюро хоче допомогти, особливо вимушено переселеним людям. Виручені кошти будуть використані для закупівлі продуктових наборів для переселенців у межах нашої Тернопільсько-Зборівської єпархії”, – каже Василь Шафран.

Майстер-клас провела волонтерка “Карітасу” Оксана Кучерук.

“Починаємо нашу свічку з підготовки шнурка, який називається гніт. Для того, щоби він добре запалювався, щоби свічка гарно горіла, потрібно кусочок гніту провощити. Вмокаємо в розтоплену свічку і тоді він пристигає”, – розповіла волонтерка.

Дев’ятирічна Катерина з Харкова прийшла на майстер-клас з мамою.

“Я вже робила свічки вдома, але ми їх не так крутили, а заливали воском. Вперше роблю свічку з такого воску. Хочу, щоби людям, які їх куплять, було приємно, щоби вона їм довго світила. Щоб свічка зігрівала серця й дарувала гарний настрій”, – сказала дівчинка.

Свою першу стрітенську свічку зробила Лілія Гурова. Жінка переїхала до Тернополя з Олешок, що на Херсонщині. Жінка говорить, що прийшла, щоб долучитися до благодійної акції та більше дізнатися про тутешні традиції.

“Про звичай освячення стрітенської свічки я дізналася в Тернополі. Горда, що можу долучитися до цих традицій. Рада допомогти людям, які не мають можливості купити свічку”, – розповіла Лілія Гурова.

Виготовлені власноруч стрітенські свічки учасниці майстер-класу декорували. Ірина Тищенко з Каховки каже, що вони нагадують їй про рідну домівку.

“Коли торкаєшся вощини, вона холодна, своїм теплом ти її зігріваєш і вона стає піддатливою. Вона віддає свій аромат меду, це нагадує про літо, про сонце. Роблячи свічки відчувала задоволення, тепло. Якщо обрала натуральну стрічку, то й декор беру до неї натуральний, зокрема, висушену лаванду”, – говорить жінка.

Під час майстер-класу учасниці також дізналися, чому свято Стрітення пов’язане з виготовленням свічок. Про це їм розповів референт з питань екології Тернопільсько-Зборівської єпархії о. Василь Шафран.