В Тернополі відкрили мандрівну благодійну виставку картин “Херсонщина – це Україна”

На полотнах зображено знакові та мальовничі місця Херсонщини, відображена історія героїчного спротиву херсонців російській окупації та херсонські кавуни. Про це пише інформаційне видання МОСТ.

Всього на виставці представлено близько 100 робіт 60 авторів із різних куточків України. Свої картини передавали навіть художники з тимчасово окупованих територій Херсонщини. Не всі вони могли це зробити, тому на виставці показують й електронні варіанти робіт.

Куратор проєкту Павло Яремій не з чуток знає про жахи російської окупації, адже він останні 32 роки прожив у Новій Каховці. Чоловік два місяці в російській окупації займався волонтерством. Покинути свій дім вирішив через загрозу потрапити в полон до росіян.

“Ми звернулися до художників із закликом: покажіть нам українську Херсонщину. Цією виставкою ми хочемо підтримати людей, які залишаються в російській окупації”, – поділився Павло Яремій.

Частину картин продають на благодійному аукціоні. Кошти з продажу спрямують на потреби 57-мої бригади імені Костя Гордієнка. Також частину грошей витратять на відтворення унікальних камʼяних вишиванок – візитівки Нової Каховки.

Відвідати виставку можна до 28 лютого з 10:00 до 16:00. Картини представлені в галереї Тернопільської обласної Національної Спілки Художників України (вулиця Гетьмана Сагайдачного, 13). Далі виставка вирушить іншими містами України, а пізніше її планують відправити за кордон.