В Україні встановили перший протез шестирічній дівчинці з Херсонщини

В Україні встановили перший протез дитині, яка втратила ногу через російську агресію. Про це повідомили на сторінці в Facebook «НДСЛ Охматдит».

Вже десять місяців Марина з Херсонщини проходить лікування та реабілітацію в лікарні «Охматдит». Торік у травні в будинок, де жила дівчинка, влучив російський снаряд і вона отримала важкі травми ніг. У лікарні Кривого Рогу, аби врятувати дівчинці життя, довелося ампутувати ногу вище коліна.

“Коли дівчинка поступила в «Охматдит», вона майже постійно лежала. Зрідка сідала на ліжко, але самостійно не могла переміщуватися. Основними завданнями реабілітації перед протезуванням були: зміцнити м’язи тіла, підготувати ніжку до протезування, навчити дитину тримати координацію на одній нозі та вільно переміщуватися у просторі”, – повідомив фізичний терапевт лікарні Назар Борознюк.

Марина стала першою дитиною, яка була протезована в Україні. Протез для дівчинки зробили в Києві. Протезист Олександр Стеценко повідомив, що це перший протез, який він робив для дитини. Дитяче протезування набагато складніше ніж доросле, бо діти постійно ростуть та змінюються, також процедура потребує більш уважного підходу до пацієнта.